Wprowadzą opłaty za wjazd do centrum? Warszawa analizuje takie rozwiązanie

Warszawa analizuje możliwość wprowadzenia opłat za wjazd do centrum. Testy takiego rozwiązania już trwają – poinformował portal Money.pl.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Z rozmów, jakie prowadziliśmy, wiemy, że co najmniej trzy miasta byłyby skłonne przyjąć tego typu rozwiązanie. Mówię o stolicy, Krakowie oraz Sopocie” – ujawnił w programie #dziejesienazywo Marek Cywiński z firmy Kapsch Telematics Services.

Kapsh i Politechnika Warszawska wprowadziły podobne rozwiązania na ulicy Nowy Świat, która jest wyłączona z ruchu. Tam własnie odbywają się testy. W przyszłości system kamer monitorowałby samochody. Z opłaty zwolnieni byliby tylko mieszkańcy danej dzielnicy. Pozostali musieliby płacić.

Wprowadzenie dodatkowych opłat za wjazd do centrum to nie tylko dodatkowe wpływy do budżetu, ale również znaczne ograniczenie smogu w mieście. Specjalista dodał jednak, że, aby rozwiązanie zostało wprowadzone potrzebna jest zmiana prawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c