Wprowadził ją Donald Tusk, zlikwidowała Beata Szydło. Zniesiono organ przeciwdziałający dyskryminacji i nietolerancji

Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2016 r. zlikwidowana została Rada do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. Organ został założony przez zarządzenie Donalda Tuska 13 lutego 2013 roku.

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia / Monitor Polski

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia / Monitor Polski

Formalnie Rada zostanie zlikwidowana 1 czerwca, jednak jej członkowie i skład przestaną pracować już 30 dni od jej ogłoszenia. Wśród opozycji zawrzało, opinię wyraził też Rzecznik Praw Obywatelskich:

„Do zniesienia Rady doszło w momencie, w którym narastająca w społeczeństwie niechęć wobec migrantów oraz innych osób o różnym pochodzeniu rasowym, narodowym bądź etnicznym, czy wyznawców różnych religii lub innych mniejszości coraz częściej prowadzi do przejawów nietolerancji, a nawet motywowanych uprzedzeniami aktów przemocy fizycznej.” – pisze rzecznik – „Decyzja o rozwiązaniu Rady wydaje się zatem niezrozumiała i może zostać negatywnie odebrana również na forum międzynarodowym.” – dodaje.

Posiedzenia Rady odbywały się w Warszawie, w siedzibie urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw informatyzacji. W uzasadnionych przypadkach posiedzenia Rady mogły odbywać się w innym miejscu, wskazanym przez przewodniczącego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c