Wprowadzili je przed świętami. Wyprzedały się w 5 minut. Teraz trafiły do stałej oferty

Znana warszawska restauracja Bydło i Powidło, wprowadziła przed świętami ręcznie robione scotch eggi. Produkt momentalnie się wyprzedał. Sami też zamówiliśmy i musimy przyznać, że lepszych nie jedliśmy!

Fot. Bydło i Powidło

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z kuchnią  brytyjską spieszymy z wyjaśnieniami. Scotch Eggs to tradycyjne danie kuchni z wysp. Pochodzenie nazwy nie jest do końca znane, wiadomo jedynie, że pojawiło się w 1738 roku, jako przekąska dla podróżnych opuszczających Londyn. Tradycyjnie to jajko na twardo lub półtwardo zawinięte w wołowinę i posypane panierką z bułki tartej.

To jedno z niewielu dań dla którego warto wybrać się do Wielkiej Brytanii, niedostępne w Polsce i do tego dość trudne do zrobienia. Szukaliśmy, lecz niestety bezskutecznie. Dlatego też po wizycie na wyspach przyjeżdżaliśmy zawsze z walizką pełną „jajek po szkocku”.

Bydło i Powidło wprowadziło danie przed świętami i wszystko rozeszło się w bardzo szybkim tempie. Jako, że część naszej redakcji ma dłuższy pobyt w Wielkiej Brytanii za sobą, postanowiliśmy spróbować. Werdykt jest jednoznaczny – scotch egg z Bydło i Powidło jest tak samo dobry, a może i lepszy niż ten w Wielkiej Brytanii. Po przedniej jakości wołowinie, wgryzamy się w jajko na twardo z półpłynnym żółtkiem. Miodzio!

Restauracja przyznała, że wprowadziła pewną modyfikację. „W Bydle i Powidle mamy nieco udoskonalony przepis z wołowiną Hereford i w panierce z panko. W delikatesach BYDŁO I POWIDŁO scotch eggs są sprzedawane jako gotowa potrawa, już usmażone – wystarczy je podgrzać przed podaniem. Najlepiej podawać przekrojone na pół z wybranym garniszem, np. posypane szczypiorkiem”.

Potrawa na tyle nam zasmakowała, że postanowiliśmy o niej napisać. Cieszyła się ona dużą popularnością, dlatego trafiła do delikatesów i teraz każdy może ją zamówić. Wystarczy wejść na https://www.bydloipowidlo.pl/zamow-online/delikatesy i „zjechać” na sam dół.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c