Wprowadzili zakaz stosowania dmuchaw, tymczasem nadal są używane?

Wczoraj 12 października prowadzono prace wzdłuż ulicy Fieldorfa, przy płocie okalającym budowę nowej szkoły przy Perkuna. Co ciekawe robotnicy używali dmuchaw, chociaż te są zakazane przez prezydenta Trzaskowskiego. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zapytaliśmy o tę kwestię Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

„Szanowny Panie Redaktorze,

W odpowiedzi na poniższe zapytanie przesyłam informację ze strony Zarządu Zieleni m.st. Warszawy

Na terenach zarządzanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy trwa obecnie trzecie, ostatnie w tym roku koszenie zieleni przyulicznej i parkowej.

Odnosząc się do wskazanych przez Pana lokalizacji, uprzejmie informuję, że pas drogowy ul. Fieldorfa Nila pozostaje pod opieką warszawskiego Zarządu Zieleni, wczoraj były tam przeprowadzane prace pielęgnacyjno-porządkowe, w tym koszenie trawników przyulicznych.

Przy czym, umowy zawarte przez warszawski Zarząd Zieleni jeszcze w ubiegłym roku, z uwagi na bezpieczeństwo pracowników wykonujących koszenie przy ruchliwych ulicach, dopuszczają używanie dmuchaw w celu szybkiego uprzątnięcia urobku z jezdni i bezpieczników. Jednocześnie podkreślamy, że dmuchawy od są całkowicie zakazane w ramach tego rodzaju prac prowadzonych na terenach parkowych pozostających pod opieką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Jeśli chodzi o ul. Perkuna – jest ona w zarządzaniu Urzędu Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.

Odnośnie zapytania o prowadzone koszenie w pobliżu budynków na terenie przyszkolnym – Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zarządza terenami zieleni w pasach drogowych ulic wojewódzkich, krajowych i powiatowych oraz terenami wybranych warszawskich parków i skwerów, jeśli więc jeśli wspomniany przez Pana teren jest de facto terenem przyszkolnym, to wówczas nie podlega on Zarządowi Zieleni m.st. Warszawy.” – pisze Anna Stopińska Rzecznik prasowy Zarządu Zieleni m. st. Warszawy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c