Wraca legendarna, przedwojenna kawa produkowana w Warszawie!

Kultowa kawa wróci na rynek! Firma założona w 1882 roku przez Tadeusza Tarasiewicza w Warszawie przestała praktycznie funkcjonować wraz z upadkiem Powstania. Teraz, spółka „Pluton T i M Tarasiewiczów” sprzedała znak towarowy kawy „Pluton” spółce „Pluton kawa sp. z o.o.” i została jej udziałowcem.

Fot. Pixabay

Puszki po kawie Pluton do dziś posiada wiele rodzin. Historia firmy sięga 1882 roku, kiedy to Tadeusz Tarasiewicz założył w stolicy pierwszą profesjonalną palarnię kawy. Najpierw siedziba mieściła się przy Świętokrzyskiej, a od 1889 roku przy Chmielnej. Potem nastąpiła ekspansja. Firma miała 6 sklepów w stolicy i dwa w Łodzi.

Firma miała się dobrze aż do upadku Powstania. Po wojnie próbowano odbudować to, co utracono, ale dekret Bieruta skutecznie to utrudnił i spowodował utratę nieruchomości przy ul. Grzybowskiej. Cierpliwość syndyka pozwoliła jednak wytrwać do czasów odprężenia i odzyskania nieruchomości. Pozwoliło to uregulować wszystkie zaległości.

Teraz legendarna kawa powraca na rynek. Co ważne spółka „Pluton T i M Tarasiewiczów” sprzedała znak towarowy kawy „Pluton” spółce „Pluton kawa sp. z o.o.” i została jej udziałowcem. Dzięki temu spuścizna Tadeusza Tarasiewicza zostanie zachowana.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]