Wściekłość klientów Biedronki. Tego dyskont nie przewidział

Prawdopodobnie każdy zetknął się z zagraniczną obsługą sklepów spożywczych. Jednak w przypadku Biedronki ten fakt urósł do rangi bariery językowej.  Okazuje się, że obcojęzyczna część załogi może nie rozumieć pytań klientów.

By Jacek Halicki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50099196

„Jestem zażenowany obsługą na powierzchni marketu a raczej jej brakiem w ojczystym języku. Na sali znajdowało się pięć osób,  które nie mówiły po polsku.  Co gorsza one nie rozumiały co się do nich mówi. Nie potrafiły udzielić informacji na temat lokalizacji produktu. (…) W dniu dzisiejszym nie otrzymałem żadnej pomocy w tej biedronce gdyż nikt nie rozumiał co się do niego mówi.” pisze do portalu trojmiasto.pl zbulwersowany pan Karol. Historia opisywana przez klienta wydarzyła się się w dyskoncie w miejscowości Banino w województwie pomorskim.

Problem ten nie dotyczy jednak wyłącznie woj. pomorskiego. W Warszawie również duża część obsługi mówi do klientów łamaną polszczyzną i nie potrafi odpowiedzieć na pytania.

„Leszek, pracownik jednej z warszawskich Biedronek wspomina, że z barierą językową spotykał się sporadycznie. – Zdarzało się jednak, że opadały mi ręce. W trakcie zastępstwa spytałem się jednego z kolegów o wyjście po zakończeniu zmiany. Ten stanął jednak zakłopotany i nic nie powiedział. Po chwili usłyszałem ukraińsko-polską mieszankę utrzymaną w przepraszającym tonie – relacjonuje. Nie udało mu się jednak niczego zrozumieć” – pisze portal INN Poland, który nagłośnił problem.

Biedronka, podobnie, jak inne dyskonty i sieci typu fastfood borykają się z problemem braku pracowników. Pomimo zwiększającej się pensji i dodatków rąk do pracy po prostu brakuje. Dlatego też pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie obsługi z zagranicy.

Komentarze o podobnej treści mnożą się na Facebooku Biedronki:

Fot. Facebook

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.