Wsiadali do wózka sklepowego, pchali i pędzili przed siebie kopiąc i uderzając w zaparkowane samochody

Patrolowcy zatrzymali 5 osób, z których trzy najprawdopodobniej urządziły sobie „zabawę w uszkadzanie samochodów”. Mężczyźni zabrali sklepowy wózek, niektórzy kolejno do niego wsiadali, inni pchali i pędzili przed siebie kopiąc i uderzając w mijane, zaparkowane samochody.

Fot. Pixabay

Około 21.00 patrolowcy otrzymali zgłoszenie o osobach uszkadzających zaparkowane pojazdy. Sprawcy mieli poruszać się… sklepowym wózkiem.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Z przekazywanych przez operatora informacji wynikało, że przemieszczają się oni osiedlowymi uliczkami. Jedna z załóg patrolowych poruszała się samochodem, druga podjęła pościg pieszy. Kilka minut później 5 osób znajdowało się już w rękach policjantów.

Jeden z mężczyzn siedział w wózku sklepowym drugi go pchał, reszta podążała za nimi. Jak się okazało w kilku samochodach zostały oberwane lusterka, widoczne też były uszkodzenia powłoki lakierniczej. Na miejscu funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym i świadkiem potwierdzili sposób działania podejrzanych. Mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Czterech właścicieli pojazdów złożyło zawiadomienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21-letni Bartosz W. i 19-letni Krystian L. i 18-letni Piotr P. usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. 21-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Policjanci ujawnili u niego 3 gramy marihuany.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.