Wspiął się po drabinie na drugie piętro bloku w celu ratowania życia mężczyzny

Dzielnicowy to policjant dbający o bezpieczeństwo obywateli na danym obszarze miasta, czy gminy. Każdy mieszkaniec może się zwrócić do niego z prośbą o pomoc czy interwencję, przekazać opinie, wiadomości lub własne wnioski. Decyzja dzielnicowego o wejściu po drabinie przez okno balkonowe do jednego z domów pomogła uratować 72-letniego mieszkańca stolicy. Taka bohaterska postawa związana z ratowaniem zdrowia i życia niewątpliwie zasługuje na uznanie.

Fot. Policja

Dzielnicowy z mokotowskiej komendy kilka dni temu otrzymał niepokojące wezwanie od mieszkańca bloku przy ul. Elsnera w Warszawie, że od jakiegoś czasu nie widział swojego sąsiada i podejrzewa, że mężczyzna może potrzebować pomocy. Mundurowy szybko skojarzył wskazany adres i pamiętał z wcześniejszych ustaleń, że zamieszkuje tam samotnie, starszy mężczyzna, a rodzina seniora przebywa w znacznej odległości od niego i nie wykazywała większego zainteresowania jego osobą.
Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz nie mogąc dostać się do mieszkania, a mając podejrzenie zagrożenia zdrowia i życia, zdecydował o wezwaniu na miejsce jednostki straży pożarnej. Bez wahania wspiął się po drabinie na wysokość drugiego piętra bloku i przez okno balkonowe wszedł do środka. Decyzja ta okazała się niezwykle trafna i pozwoliła na uratowanie życia 72-letniego warszawiaka. Kiedy funkcjonariusz dotarł do mężczyzny, leżał on na podłodze w pokoju bez ruchu, wyziębiony. Kontakt z nim był znacznie utrudniony. W stanie zagrożenia życia został przewieziony do szpitala przez służby medyczne.
Jak przyznaje policjant, to właśnie dla takiej zwykłej pomocy drugiemu człowiekowi założył mundur. Skończyć służbę z przeświadczeniem, że się komuś pomogło, to ogromny przywilej. Najczęściej są to zwykłe sprawy, codzienna rozmowa na temat życiowych problemów – to wszystko jest dla potrzebujących bardzo cenne. Każdy ma jakieś obawy, z którymi chce się podzielić, poradzić, dlatego trzeba ludziom poświęcać uwagę, słuchać ich -dodaje policjant.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c