Wstępne wyniki kontroli escape roomów przerażające

„Warunki w 129 lokalach nie spełniały wszystkich przepisów. 13 obiektów zostało na nasz wniosek natychmiast zamkniętych” – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Wyniki lokali z samej Warszawy są analizowane i nie są jeszcze znane.

Fot. Straż Pożarna

„W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie, w lokalu typu „escape room”, w którym straciło życie pięć osób strażacy Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego, od soboty 5 stycznia 2019 roku, przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawcze mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego” – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Sprawdzane są m.in:

  • warunki ewakuacji
  • wymagane okresowych przeglądów instalacje użytkowe (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe),
  • wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy,
  • sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwości dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

„Kontrole przeprowadzone do tej pory w wykazały, że warunki w 129 lokalach nie spełniały wszystkich przepisów. 13 obiektów zostało na nasz wniosek natychmiast zamkniętych. 16 właścicieli zostało ukaranych mandatami” – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.