Wszy, ropiejące rany i wrzody na nogach i plecach. Straż miejska znalazła bezdomnego w tragicznym stanie

Patrol z VI Oddziału Terenowego otrzymał 20 stycznia zgłoszenie od mieszkańców, że pijany bezdomny leży na klatce schodowej przy ul. Dąbrowszczaków. Mężczyzna w wieku 52 lat spał na schodach pomiędzy 6, a 7 piętrem. Był brudny i pod wpływem alkoholu.

Bezdomny wspomniał, że ma problemy z nogami, ale nie wymagał hospitalizacji. Funkcjonariusze umówili się z mężczyzną na następny dzień.

Podczas ponownego spotkania strażnicy zaproponowali, że przewiozą bezdomnego do łaźni prowadzonej przez Caritas przy ul. Żytniej. Po odwszawieniu, umyciu i nakarmieniu mężczyzny strażnicy opatrzyli mu rany oraz owrzodzenia na nogach i plecach.

Po tych czynnościach przewieźli go do przychodni „Lekarzy Nadziei” przy ul. Wolskiej, gdzie oczyszczono mu i zdezynfekowano rany.

Mężczyzna miał możliwość skorzystania z miejsca w schronisku dla bezdomnych, ale odmówił. Strażnicy, którzy zaopiekowali się bezdomnym będą z nim nadal w kontakcie, a do miejsca, w którym będzie on przebywał, zostaną skierowani streetworkerzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.