Wybił szybę i włamał się przez taras. Policję „przywitał” z bronią w ręku

Kryminalni z komendy ze Starych Babic i policjanci z błońskiego komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Błonie, który włamał się do jednego z domów. Mężczyzna wybił okno w drzwiach tarasowych, a następnie dostał się do środka. Interweniujących funkcjonariuszy przywitał wycelowaną w ich kierunku bronią.

Fot. Pixabay

Dochodziła 15.00, gdy dyżurny błońskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Błonie. Na miejsce pojechali policjanci z błońskiego komisariatu i kryminalni ze Starych Babic.

Okazało się, że sprawca dostał się do domu, po tym jak wybił szybę w drzwiach tarasowych. Do interweniujących funkcjonariuszy wyszedł z wycelowaną w ich kierunku bronią. Jak się później okazało, była to atrapa.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnej celi. Mieszkaniec gminy Błonie usłyszał już zarzut. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Natomiast prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. Marta Dymek/RM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.