Wyciek danych w Ratuszu! Sprawdźcie te numery, bo możecie obudzić się z kredytem!

Doszło do wycieku danych z Ratusza. Wyciekło kilka tysięcy numerów ksiąg wieczystych na podstawie numerów których można ustalić imię, nazwisko i numer PESEL właściciela. Jak ostrzega ratusz, dane te mogą posłużyć do wzięcia „chwilówek” lub nawet kradzieży tożsamości.

Fot. Pixabay

„Prezydent m. st. Warszawy informuje, że omyłkowo przesłaliśmy w wiadomości elektronicznej do osób nieuprawnionych numery ksiąg wieczystych, które są zawarte w rejestrach cen nieruchomości. Incydent bezpieczeństwa polegał na tym, że system informatyczny działał nieprawidłowo i wygenerował zestawienie, w którym znalazły się niepotrzebne, nadmiarowe informacje – numery ksiąg wieczystych” – podał ratusz w komunikacie w Biuletynie Informacji Publicznej.

Urzędnicy uspokajają, że nie ma na razie żadnych sygnałów, by dane trafiły w niepowołane ręce, ale jednocześnie zachęcają do powzięcia środków ostrożności. W razie podejrzeń, że mogło stać się oś złego, urzędnicy podają także kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie m.st. Warszawy.

Nieruchomości, jakich dotyczy wyciek znajdują się w opublikowanym komunikacie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c