Wyłudzacze atakują warszawiaków

20022_wyludzenie

Urząd Komunikacji Elektronicznej dostaje mnóstwo informacji od abonentów oraz samych operatorów telefonii komórkowych o próbie wyłudzenia pieniędzy.

Wystarczy tylko oddzwonić na numer, który do nas dzwonił. Najczęściej połączenie przychodzi o około 2.00 lub 3.00 nad ranem. Jest to tylko jeden sygnał po czym telefon milknie. Początkowy numer wygląda na typowy warszawski numer stacjonarny z początkiem 22. Jeżeli jednak dobrze się przyjrzymy zauważymy, że nie jest to 22, a np. 226, a więc numer kierunkowy do Burkina Faso.

W ten sposób wyłudza się pieniądze, a połączenie z numerem premium w tych krajach może wynosić nawet kilkaset złotych. Mało tego – często odzywa się automat, który po odebraniu imituje nadal sygnał oczekiwania na połączenie lub zajętości z prośbą, aby poczekać na rozmówcę. Dlatego UKE apeluje o rozwagę i dokładne sprawdzanie numeru na który się oddzwania.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.