Wymowny gest. Prof. Horban zdjął maseczkę na konferencji. Zapowiedź końca maseczek?

Prof. Horban zdjął maseczkę podczas swojego wystąpienia i od razu się z tego wytłumaczył.

Fot. Piotr Molecki/East News

Zdejmę już tę maskę na wszelki wypadek, bo jednak jestem zaszczepiony – wytłumaczył prof. Horban.

Chciał w ten sposób najwyraźniej pokazać, że osoby zaszczepione są bezpieczne, jednak sprowokował dyskusję nad potrzebą noszenia maseczek w zamkniętych obiektach. Dopytywano czy to zapowiedź zdjęcia obowiązku noszenia maseczek w ogóle. – Z decyzjami dotyczącymi zniesienia tego typu obowiązku czy zaleceń, myślę, że należy poczekać, by zobaczyć, jak sytuacja się rozwinie, czy liczba zakażeń będzie u nas rosła – wyjaśnił naukowiec.

Nie da się ukryć, że osoba zaszczepiona może ulec zakażeniu i w momencie, gdy ma ostre objawy choroby, zakaża innych. Liczymy przede wszystkim na rozsądek. Jeżeli ktoś ma objawy i infekcję górnych dróg oddechowych, taka osoba powinna się zgłosić do lekarza. Zaszczepienie daje to, że przebieg choroby jest relatywnie łagodny i zdecydowana większość tych osób nie wymaga pomocy szpitalnej – dodał prof. Horban.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c