Wynajęcie lokalu fundacji dla czynnych narkomanów to działania na szkodę publiczną? Prokuratura wszczyna śledztwo

Warszawa w Pigułce dotarła do postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe. Prokuratura informuje o wszczęciu śledztwa przeciwko urzędnikom ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Chodzi o wynajęcie lokali Fundacji Redukcji Szkód oraz fundacji MONAR – informuje nas Marek Borkowski, radny południowej Pragi.

Fot. Warszawa w Pigułce / Pixabay

Fot. Warszawa w Pigułce / Pixabay

W odpowiedzi na petycje mieszkańców, którzy są przeciwni wynajęciu Fundacji Redukcji Szkód lokalu pod biuro na ul. Grenadierów, wiceburmistrz Piotr Żbikowski zorganizował spotkanie. Poinformował na nim, że… decyzja już została podjęta i nic nie da się zrobić.

Tymczasem prokuratura stwierdza, że urzędnicy mogli działać na szkodę interesu publicznego i naruszyli tym samym art. 231 § 1 k. k. Prokuratura uzasadniła, że 28 października otrzymała pismo o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Pragi Południe, którzy wynajęli lokale na terenie dzielnicy podmiotom zajmującym się pomocą narkomanom. Prokuratura stwierdza, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. W związku z tym wszczyna śledztwo w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.