Wypłacono pieniądze po strajku. Strajkujący dostali 1000 zł, pracujący… 100 zł?

Według prawa za czas strajku nie wypłaca się wynagrodzenia. Miasto przekazało jednak do dyrektorów szkół środki z dodatków motywacyjnych, które miały być wykorzystane, jako rekompensaty dla strajkujących nauczycieli. Niestrajkująca nauczycielka poskarżyła się radnym, że dostała 100 zł dodatku, a jej strajkujący koledzy po 1ooo zł.

Fot. Warszawa w Pigułce

W czwartek miejscy radni Olga Semeniuk i Dariusz Lasocki (PiS) ogłosili, że usłyszeli od nauczycieli, że podwyższony dodatek ma trafić tylko do strajkujących nauczycieli.

Teraz urzędnicy skontrolują wypłaty w losowo wybranych 20 warszawskich szkołach.

Po wystąpieniu radnych PiS, kolejną konferencję zorganizował, Jarosław Szostakowski, radny Koalicji Obywatelskiej. Mówił, że teraz władza, a nie dyrektorzy będzie decydowała komu przyznać dodatek i premię, a komu nie. Radni dodają tez, że pensje nauczycieli są wyjątkowo niskie, a pedagodzy walczą nie tylko o wyższe płace, ale także o godność zawodu nauczyciela.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.