Wyrzuciła bezdomnego z autobusu. Czytelnik pisze list: „też jeździłem pijany i śmierdzący”

List od Czytelniczki w którym opisała historię z autobusu wywołał u nas ogromne emocje i mnóstwo komentarzy. Dzisiaj dostaliśmy list, który przedstawia sytuację z drugiej strony. Jest ciekawy i dlatego postanowiliśmy go opublikować.

Fot. Shutterstock

Szanowna Pani. Mam 29 lat, i mimo tego młodego wieku już doświadczyłem bycia takim jak ten Pan.

Dziś jestem już innym człowiekiem. Ponieważ wiele osób mi pomogło. Jestem uzależniony od alkoholu i też jeździłem pijany i śmierdzący autobusami – pamiętam jak patrzyli na mnie ludzie… Ale dzisiaj gdy mam to już za sobą mogę powiedzieć Pani że takie osoby potrzebują pomocy. Uzależnienie od alkoholu powoduje między innymi to że tacy ludzie są przekonani że nic im już nie pomoże – to dlaczego ma mu zależeć na tym żeby odbierano go dobrze?

Zamiast komentować takich ludzi trzeba im pomóc. A jest to trudne. Także dla takich osób. Mówienie im jacy są to nie zawsze dobre rozwiązanie. Bo tylko ich dobija.

Chętnie opowiem Pani przy kawie o tym jakie jest to trudne, i ile ja na przykład musiałem w życiu zmienić aby być tu gdzie teraz jestem. Byłem na dnie a dziś idę już w górę i w górę.

Pozdrawiam
Kamil


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c