Wysłano wniosek ekstradycyjny ws. Gruzina, który dokonał zabójstwa Pauliny Dynkowskiej. Prokuratura ujawnia co dalej

W dniu 1 listopada br. w Kijowie zatrzymany został 39 – letni obywatel Gruzji podejrzany o zabójstwo Pauliny D. Jak dodaje prokuratura była to zbrodnia na tle seksualnym. Wniosek o ekstradycję został już wysłany.

Fot. Policja

39-letni Gruzin został zatrzymany na terenie Ukrainy. Powołanie się więc na przepisy chroniące obywatela nie jest więc możliwe i do ekstradycji najpewniej dojdzie.

Jak pisze prokuraura, po uzyskaniu zgody ukraińskiego sądu na wydanie, mężczyzna zostanie przetransportowany do Polski i osadzony w areszcie, przesłucha go prokurator. Przed wdrożeniem poszukiwań, na wniosek prokuratury poleskiej, Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieście w Łodzi wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 30 dni. Ten termin zacznie obowiązywać po przekroczeniu polskiej granicy.

Wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby. Wszystkie one zostały aresztowane. To 44 – letnia obywatelka Białorusi, podejrzana o niezawiadomienie o zabójstwie i składanie fałszywych zeznań, 41 – letni obywatel Gruzji, który usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań, a nadto 38 – letni obywatel Gruzji podejrzany nie tylko o składanie o fałszywych zeznań i niezawiadomienie o zabójstwie, ale także o poplecznictwo, a więc o podejmowanie działań mających na celu uniknięcie przez sprawcę zabójstwa odpowiedzialności karnej, polegających m.in. na zacieraniu śladów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c