Wysokie zagrożenie pożarowe w parkach i lasach [ZDJĘCIA]

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego odnotowywany jest nie tylko w lasach, ale również w parkach. Wszystko za sprawą panującej w mieście suszy. W ciągu ostatniego tygodnia dwukrotnie doszło do zaprószenia ognia w parku Skaryszewskim, musiała interweniować straż pożarna.

Pożar w Parku Skaryszewskim

Fot. ZOM

 

ZOM osobom piknikującym przypomina, żeby po pikniku dobrze wygasić zużyty węgiel drzewny, spakować go do worków i wraz z innymi odpadami wyrzucić do kosza. Dokładnie należy też gasić papierosy, a niedopałki zawsze wyrzucać do koszy na odpady. Zgodnie z regulaminami w naszych parkach obowiązuje zakaz rozpalania ognisk.

„Parki będące pod naszą pieczą z przyjaznym klimatem do piknikowania to Pole Mokotowskie, park Fosa i Stoki Cytadeli, Skaryszewski oraz Praski. W pozostałych parkach administrowanych przez ZOM, czyli w Ogrodzie Saskim i parku Ujazdowskim, grillowanie nie jest dozwolone ze względu na reprezentacyjny charakter obiektów.” – informuje ZOM

Fot. ZOM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.