Wzruszający film. Powstaniec prowadzi swoją wnuczkę do ołtarza. Trzy dni później odszedł na wieczną wartę [WIDEO]

Pod koniec sierpnia w Różanymstoku odbył się niezwykły ślub. Łzy wzruszenia wzbudziło zachowanie 94-letniego Bronisława Karwowskiego ps. „Grom”, który odprowadził swoją wnuczkę do ołtarza. Emocji nie krył nawet pan młody.


Ceremonia odbyła się 28 sierpnia. 1 września, major Bronisław Karwowski odszedł na wieczną wartę.

„Czekałem na ten moment i cieszę się, że dożyłem tej chwili, żeby go zobaczyć” – ujawnił jego słowa RMF FM, który jednocześnie przypomniał, że Bronisław Karwowski ps. „Grom”, żołnierz podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, który w 1944 roku walczył w powstaniu warszawskim, w marcu tego roku skończył 94 lata.

Nagranie z filmu obiegło świat i trafiło nawet do redakcji „Daily Mail”. Mjr Karwowski zdążył się dowiedzieć jeszcze o tym, że film ze ślubu jego wnuczki umieszczono w mediach.

„Był dumny, że wiadomość o moim ślubie i jego obecności pojawiła się w mediach. Mówił do mnie: Jesteśmy na Facebooku!” – wspomina w rozmowie z „The Daily Mail” Joanna Sema. wnuczka majora.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.