Wiemy, co stanie się z wężem po odłowieniu

Wielu Czytelników zastanawiało się co stanie się z wężem po jego odłowieniu. Skontaktowaliśmy się z Dawidem Fabjańskim z Animal Rescue Polska, by odpowiedział nam na to pytanie.

Fot. Animal Rescue Polska

W internecie zawrzało po tym, jak ktoś rzucił pomysł, by węża uśpić niezwłocznie po schwytaniu. Komentarz, niepotwierdzony przez żadne organizacje, szybko zdobył na popularności i wiele osób rzeczywiście myśli, że gad zostanie zabity po schwytaniu.

Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska, który jest głównodowodzącym akcją poszukiwawczą zaznaczył, że nie chcą zwierzęciu zrobić krzywdy. Po odłowieniu gad zostanie oddany pod opiekę ośrodka, który zajmuje się podobnymi zwierzętami i przypadkami.

W akcję poszukiwawczą zaangażowana jest Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Gminne Centrum Kryzysowe Konstancin Jeziorna, Piaseczyński WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, ekipa terenowa „turyści4x4.pl”, koło wędkarskie nr 12, Policja Rzeczna, ekipa z dronem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.