Z ostatniej chwili: WOŚP apeluje o oddawanie krwi. Prezydent Gdańska ma bardzo rzadką grupę

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, padł ofiara nożownika i jest obecnie operowany. Na profilu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikowano apel o oddawanie krwi grupy 0 RhD-.

„W związku z wydarzeniami w #Gdansk i koniecznością zabezpieczenia krwi prosimy o krew zwłaszcza grupy O RhD- (minus)” – pisze WOŚP.

Dawcą może zostać każda zdrowa osoba dorosła do 60 roku życia, która waży nie mniej niż 50 kg.

Do wydarzenia doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na scenę wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który ugodził Prezydenta Gdańska. Krzyczał, że niesłusznie trafił do więzienia przez rządy Platformy Obywatelskiej. 27-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany policji. 27-letni Stefan W. ma na koncie cztery napady na banki w Gdańsku. Stefan W. napadł z bronią na trzy placówki SKOK-ów (przy ulicach: Bora Komorowskiego, Kołobrzeskiej i Dmowskiego) i na bank Crédit Agricole przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c