Z środy na czwartek antyterroryści będą ćwiczyć w metrze

Z środy na czwartek odbędą się ogólnopolskie ćwiczenia służb PATROL-15. Ćwiczenia, które odbędą się w Warszawie zakładają, że na stacji metra Stadion Narodowy doszło do ataku terrorystycznego z użyciem broni chemicznej.

Fot. MON

Fot. MON

„Na potrzeby ćwiczenia opracowano scenariusz, w którym założono, że istnieje poważne zagrożenie terrorystyczne dla Wislandii (tak nazwano Polskę w ćwiczeniach – dop. redakcja) związane z jego zaangażowaniem w walkę z międzynarodowym terroryzmem. Grupy ekstremistów posiadają technologie oraz zdolności do wyprodukowania i użycia środków uznawanych za broń masowego rażenia.” – głosi informacja nt. ćwiczeń – „Wydarzenia takie jak znalezienie pojemników zawierających prekursory do produkcji sarinu, kradzież pojemników z substancjami promieniotwórczymi, ataki na systemy bezpieczeństwa elektrowni jądrowej potęgują poczucie zagrożenia u obywateli. W wyniku narastającego zagrożenia bezpieczeństwa na początku listopada br. odbyły się posiedzenia resortowych zespołów zarządzania kryzysowego, a 15 listopada Rada Ministrów podjęła decyzję o aktywacji KSWSiA.”

Jeden z epizodów – atak terrorystyczny z użyciem substancji chemicznej – rozegrany zostanie na stacji metra Stadion Narodowy w czwartek, 19 listopada, w godzinach 01.00-2.30 w nocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.