Z Warszawy znika ważna linia lotnicza. Ogłosiła upadłość

WOW Air od 2011 roku obsługiwał loty pomiędzy Islandią, a resztą Europy. Co ważne dzięki niemy można było polecieć z Warszawy do m.in Bostonu, Montrealu czy Waszyngtonu. Teraz linia ogłosiła upadłość. Inni przewoźnicy zaoferowali pasażerom swoją pomoc.

Fot. Pixabay

28 marca WOW Air, islandzkie tanie linie lotnicze ogłosiły upadłość.

Okazało się, że wielu klientów z Warszawy będzie miało problem, ponieważ wykupili już bilety do Bostonu, Reykjaviku, Montrealu czy Waszyngtonu.

W tej sytuacji można zrobić dwie rzeczy. W przypadku klientów, którzy wykupili lot i opłacili go kartą, należy skontaktować się z wydawcą w celu sprawdzenia czy zostanie dokonany zwrot ze względu na upadłość linii. Jeżeli lot był częścią pakietu linii turystycznych należy się natomiast dowiedzieć czy będzie organizował on lot zastępczy. Można starać się też o odszkodowanie bezpośrednio od WOW Air.

Druga rzecz jaką można zrobić to wykupić taryfę ratunkową. Zaproponował ją Wizzair. Pasażerowie WOW Air mogą wykupić taryfę z Reykjaviku do Londynu-Luton i Warszawy w cenie 79,99 euro. Jest jednak warunek. To dowód rezerwacji biletu WOW Air na lot z Warszawy bądź Londynu. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy wykupili podróż w terminie do 10 maja i można zarezerwować ją do 7 kwietnia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.