Za kradzież został zatrzymany więc… okradł tych, co go zatrzymali

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mateusz Ch. próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. Zauważył to pracownik ochrony, który do czasu przyjazdu policji umieścił 33-latka w pokoju służbowym. Mężczyzna wykorzystując zamieszanie… ukradł też leżący na biurku telefon.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w centrum miasta. Obsługa zawiadomiła policję o kradzieży wartych ponad 92 złote kosmetyków. Dopuścił się jej Mateusz Ch., który po zrobionych zakupach próbował wyjść ze sklepu nie płacą za nie. Zauważył to pracownik ochrony, który ujął 33-latka już za linią kas i do czasu przybycia policji umieścił go w pomieszczeniu służbowym.

Po chwili do pokoju weszła kierowniczka zmiany szukając swojego telefonu. Nie mogąc go znaleźć postanowiła zdzwonić „do siebie” z innego aparatu. Jakież było jej zdziwienie, kiedy telefon odezwał się w…kieszeni kurtki Mateusza Ch. Mężczyzna w popłochu odrzucił aparat na biurko, było już jednak za późno.

Przybyli na miejsce policjanci za popełnione wykroczenie wystawili 33-latkowi mandat karny, a za kradzież telefonu zatrzymali i umieścili w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.