Zaatakowali na środku ulicy. Bili, kopali i okradli

Patrolowcy chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. 27-letnia Magdalena R. wspólnie z konkubentem, 36-letnim, obywatelem Ukrainy mieli zaatakować pokrzywdzoną na ulicy, bić i kopać, a na koniec ukraść torebkę.

Fot. KSP

Około 23.00 patrolowcy zostali skierowani na interwencję, gdzie na ulicy miało dojść do rozboju. Na miejscu pokrzywdzoną zajmowali się ratownicy z karetki pogotowia, kobieta doznała urazu oka, miała zadrapania i obrażenia na twarzy. W rozmowie z zawiadamiającą policjanci ustalili, że miała zostać zaatakowana przez znaną jej kobietę i jej konkubenta.

Para przewróciła ja na chodnik, oboje bili ją i kopali, najprawdopodobniej został użyty tez jakiś metalowy przedmiot, Na koniec doszło do kradzieży torebki.

Mundurowi od razu podjęli poszukiwania podejrzewanych. Chwilę później pod drzwiami mieszkania został zatrzymany 36-letni obywatel Ukrainy, a w lokalu również jego konkubina, 27-letnia Magdalena R. Oboje byli pod wpływem alkoholu, trafili do policyjnych cel.

Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dowody. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem noża.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.