Ząbkowska deptakiem, Targowa centrum handlu. Wielka rewitalizacja Pragi za niemal półtora miliarda złotych!

Sinfonia Varsovia. Projekt Zahy Hadid

Sinfonia Varsovia. Projekt Zahy Hadid

930 mln zostanie przekazanych z środków miejskich. Obecnie 3,5 tysiąca rodzin mieszka w mieszkaniach bez łazienki, kuchni, centralnego ogrzewania lub kanalizacji. Ratusz zapowiada, że do 2023 takich mieszkań już nie będzie. Wszystkie będą rewitalizowane. Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy zapowiada wielkie zmiany na Pradze.

Poza rewitalizacja kamienic i bloków miasto zainwestuje w centra lokalne i ponadlokalne. Władze rozmawiają z ludźmi z roszczeniami, by odkupić ziemie i uratować zabytkowe kamienice. Obecnie 60% zabudowy jest w rękach prywatnych osób.

400 mln zostanie przeznaczonych na kulturę, z czego 280 mln. pochłonie budowa nowoczesnej siedziby Sinfonii Varsovii. Pieniądze znajdą się również na Pałacyk Konpackiego. Znajdzie się tam lokalny dom kultury przyjazny dla dzieci, z placem zabaw, ogrodem społecznościowym i szkoła liderów. Wielką zmianę przejdzie również Targowa i Ząbkowska. Pierwsza z ulic ma być centrum handlowym i kulturalnym Pragi, z rewitalizowanym Bazarem Różyckiego, Centrum Kreatywności i Muzeum Pragi. Ząbkowska ma natomiast być deptakiem.

Wszystkie prace mają zakończyć się 2023 roku.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]