Zablokowali jeden pas, by pokazać, że będą korki po zwężeniu Al. Jerozolimskich

W centrum odbywa się protest przeciwko zwężaniu ulic w Warszawie. Organizatorzy postanowili pokazać, jak będzie wyglądał ruch po zwężeniu i… zablokowali jeden pas. Momentalnie utworzyły się korki.

Fot. Radny Marek Borkowski

W poniedziałek, 5 lipca 2021 r. partia KORWiN – Okręg Warszawa i Klub Konfederacji Warszawa organizują demonstrację przeciwko pomysłom prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który według nich: „prowadzi absurdalną i skrajnie szkodliwą dla mieszkańców politykę dyskryminacji zmotoryzowanych.”

„Czarę goryczy wśród warszawiaków przelał kuriozalny pomysł zwężenia alej Jerozolimskich do jednego pasa ruchu (+buspas), którego realizacja doprowadziłaby do kompletnego paraliżu komunikacyjnego miasta.” – czytamy w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji.

„Po kilku przemówieniach (prezesa JKM, moim jako prezesa okręgu KORWiN i kilku działaczy) przeprowadzimy symulację co by się stało, gdyby kuriozalny pomysł zwężenia kluczowej arterii został przeprowadzony. Nie zabraknie typowych dla wcześniejszych pomysłów prezydenta Warszawy rekwizytów nawiązujących do „stref relaksu” oraz widowiskowego przedstawienia naszego komentarza do tego skąd biorą się tak szkodliwe dla mieszkańców stolicy pomysły obecnych władz Warszawy. Zgromadzenie następnie przemieści się w stronę ronda de Gaulle’a.” – czytamy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c