Zabójstwo pod Warszawą. Mężczyzna został uduszony

Do zdarzenia doszło w sobotę. Wtedy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o zgonie mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść w jego miejscu zamieszkania. Gdy udali się tam policjanci, w pomieszczeniu zastali jeszcze dwie kobiety. Obie były nietrzeźwe. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mogło dojść do uduszenia pokrzywdzonego.

Fot. Policja

Przed 18.00 w sobotę dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony o zgonie mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść w jego miejscu zamieszkania. Tam udali się policjanci. W pomieszczeniu, w którym znajdował się pokrzywdzony, funkcjonariusze zastali również dwie kobiety. Obie były nietrzeźwe. Miały od 2 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mogło dojść do przestępstwa, a pokrzywdzony mógł zostać uduszony.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci zarówno z komisariatu w Błoniu, jak i komendy w Starych Babicach. Pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim zbierali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków, przeprowadzali oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Wstępny przebieg zdarzenia wskazywał na to, że podczas spotkania towarzyskiego, na którym pojawił się alkohol, mogło dojść do szarpaniny pomiędzy pokrzywdzonym, a Marzeną K., która zakończyła się uduszeniem mężczyzny. Policjanci zatrzymali obie kobiety, aby ustalić, jaki miały związek z tym zdarzeniem.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy oraz wstępne wyniki sekcji zwłok pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie 45-letniej Marzenie K. zarzutu zabójstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.