Zabrał użyczony matce samochód, porzucił go po kolizji z marihuaną i mefedronem w środku

Bez wiedzy i zgody swojej matki zabrał z domu kluczyki do seata, po czym pojazd ten, stanowiący własność firmy wypożyczającej samochody postanowił użytkować. Kilka godzin później uczestniczył tym samochodem w kolizji drogowej w Kobyłce, po której porzucił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia ujawnili w samochodzie środki odurzające. Kilka dni później 22-latek został zatrzymany. W miejscu, gdzie przebywał kryminalni ujawnili kluczyk do seata oraz blisko 12 gramów marihuany i 16 gramów mefedronu. Dawid B. już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem nie tylko wartego blisko 70 tys. seata Leona, lecz również rovera o wartości 3 tys. złotych i posiadania środków odurzających.

Fot. KSP/Miejsce zdarzenia drogowego

Fot. KSP/Miejsce zdarzenia drogowego

Kilka dni temu w Kobyłce przy ul. Jana Pawła II doszło do zdarzenia drogowego z udziałem seata leona i mini coopera. Kobieta kierująca mini, podejrzewana o spowodowanie kolizji, zaraz po zdarzeniu została przewieziona do szpitala, kierujący seatem oddalił się natomiast z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności, policjanci ujawnili w seacie dwie torebki foliowe z białym proszkiem – mefedron w ilości około 2 gramów. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód należał do firmy zajmującej się wypożyczaniem pojazdów i został kilka dni wcześniej użyczony mieszkance Kobyłki.

Fot. KSP/Zabezpieczone środki odurzające

Fot. KSP/Zabezpieczone środki odurzające

Policjanci dotarli do kobiety, która wypożyczyła samochód. Ta zeznała, że faktycznie użytkowała seata i że ktoś zabrał bez jej wiedzy i zgody kluczyki z mieszkania w którym mieszka, po czym zabrał też z parkingu samochód. Wszystko wskazywało na to, że mógł tego dokonać jej syn. Ten od chwili zdarzenia drogowego ukrywał się i nie odbierał żadnych telefonów. W czynności związane z ustaleniem miejsca pobytu chłopaka włączyli się kryminalni wołomińskiej Komendy. 9 marca w godzinach wieczornych funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali w Kobyłce 22-latka. Ten w pierwszej chwili podawał dane starszego brata, jednak już po chwili wskazał prawdziwe dane osobowe.

Policjanci udali się z Dawidem B. do miejsca jego zamieszkania. Tam podczas przeszukania ujawnili nie tylko kluczyk z seata, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym, lecz również środki odurzające w postaci 12 gramów marihuany i 16 gramów mefedronu.

Fot. KSP/ Czynności policyjne z osoba zatrzymaną

Fot. KSP/ Czynności policyjne z osoba zatrzymaną

22-latek trafił do policyjnej celi zabezpieczone narkotyki do depozytu. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie Dawidowi B. zarzutów nie tylko kradzieży z włamaniem wartego blisko 70 tys. złotych seata Leona, lecz również rovera 214 o wartości 3 tys. złotych z terenu Wołomina. Mężczyzna usłyszał też zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c