Zabytkowe źródełko przy ul. Dolnej znowu czynne!

Kolejne źródełko z pitną wodą dostępne dla mieszkańców. Zabytkowe poidełko z Mokotowa jest Waszej do dyspozycji aż do końca października.

Źródełko z ul. Dolnej już działa. Po latach przerwy, dzięki odzyskało swoją pierwotną funkcję. Najpierw zabytkowa budowla została odrestaurowana przez Urząd Dzielnicy Mokotów i przygotowana przez MPWiK do zasilania w wodę. Zarząd Oczyszczania  Miasta dokończył dzieła przeprowadził ostateczny remont i uruchomił pijkę. Płynąca z niej woda została przebadana i uzyskała pozytywne wyniki, co oznacza, że nadaje się do picia. Źródełko służyć będzie spragnionym do końca października, kiedy będzie konieczne zamknięcie przepływu wody na okres zimy.

Źródełko z Dolnej to jedno z 10 ufundowanych przez Wodociągi Warszawskie w 50. rocznicę uruchomienia w stolicy nowoczesnych wodociągów i kanalizacji.

Pijka z Dolnej to czwarte źródełko, którym opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Z kamiennych poidełek wody można napić się także w parku Praskim, Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c