Żądając pieniędzy groził sprzedawczyni butelką piwa

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. 34-latek z butelką piwa w ręce, podszedł do kobiety i zażądał wydania pieniędzy ze sklepowej kasy po czy próbował uciec z gotówką. Za to przestępstwo Adamowi O. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w centrum Warszawy. Około godziny 15:30 do sklepu spożywczego wszedł mężczyzna, wziął z półki butelkę piwa, podszedł do sprzedawczyni i grożąc jej zażądał wydania gotówki z kasy. Przestraszona kobieta wybiegła ze sklepu i przytrzymując drzwi wzywała pomocy uniemożliwiając jednocześnie ucieczkę 34-latkowi.

Na jej krzyk zareagowali przypadkowi przechodnie i policjanci, którzy ruszyli na pomoc pokrzywdzonej. Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali Adama O. na gorącym uczynku przestępstwa zanim ten zdążył uciec. Policjanci odzyskali także skradzione z kasy 189 złotych.

34-latek usłyszał już zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.