„Zadecydują najbliższe godziny”. Rana serca, przepony, narządów. Stan bardzo ciężki. Prezydent Adamowicz walczy o życie

Doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że stan prezydenta Adamowicza nadal jest bardzo ciężki. „O wszystkim zdecydują najbliższe godziny” – zaznaczył.

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, nadal walczy o życie po tym, jak został ugodzony nożem podczas światełka do nieba.

Lekarze przetoczyli mu 41 jednostek krwi, przeprowadzili skomplikowaną operację. Teraz wszystko zależy od kilku najbliższych godzin.

Do wydarzenia doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na scenę wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który ugodził Prezydenta Gdańska. Krzyczał, że niesłusznie trafił do więzienia przez rządy Platformy Obywatelskiej. 27-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany policji. 27-letni Stefan W. ma na koncie cztery napady na banki w Gdańsku. Stefan W. napadł z bronią na trzy placówki SKOK-ów (przy ulicach: Bora Komorowskiego, Kołobrzeskiej i Dmowskiego) i na bank Crédit Agricole przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.