Zakatował psa metalową rurką, a ciało rzucił w krzaki

Zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 53-letni mieszkaniec gminy Jakubów. Mężczyzna był właścicielem zwierzęcia i jak ustalili policjanci, podejrzany prawdopodobnie metalową rurką zadał śmiertelny cios zwierzęciu. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie przyjęli zgłoszenie, które dotyczyło zabicia psa przez jednego z mieszkańców gminy Jakubów. Podejrzanym w tej sprawie miał być 53-letni właściciel zwierzęcia.

Funkcjonariusze od czerwca tego roku dokładnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, przesłuchując świadków i zabezpieczając przedmiot, które mógł być wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że pies był własnością 53-latka. Mężczyzna miał uderzyć psa w głowę metalową rurką, a później wyrzucić go krzaki na swojej posesji. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to 53 – latek miał bezpośredni związek z zabiciem swojego psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Sprawa trafi niebawem do sądu. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na mocy postanowienia prokuratora, podejrzanego objęto policyjnym dozorem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c