Zakaz handlu będzie również w sobotę? Minister Rafalska zgadza się z „Solidarnością”

NSZZ „Solidarność” wystosowała list do Minister Elżbiety Rafalskiej nt. zmian w zakazie handlu. Minister zapowiada, że część rozwiazań zostanie wprowadzonych. Najbardziej kontrowersyjna wydaje się być ta o zakazie handlu w sobotę. Jednak tylko z pozoru.

Fot. Warszawa w Pigułce

Gdy NSZZ „Solidarność” wysłała list do minister Elżbiety Rafalskiej wybuchła burza. Zewsząd dało się słyszeć głosy, jakoby handel w sobotę miał zostać również całkowicie zakazany.

Wystarczy jednak wczytać się w postulaty, by dostrzec, że związkowcom chodzi tylko o wydłużenie obecnego zakazu, bo według nich dochodzi do nadużyć. Zakaz miałby więc obowiązywać w sobotę od godziny 22:00 do poniedziałku do 5:00 rano, a więc w godzinach, w których i tak większość sklepów i galerii handlowych byłaby nieczynna (oczywiście wyłączając niedzielę).

Co na to rząd? „Część propozycji ‚Solidarności’ będzie uwzględniona w nowelizacji, nad którą pracujemy” – zapowiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska na antenie radiowej jedynki.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.