Zakaz handlu do zmiany. Projekt ustawy już w Sejmie. Tak będzie niedługo!

Rośnie liczba sklepów, którzy omijają przepisy zakazu handlu w niedzielę wprowadzając usługi pocztowe. Rząd zaostrzy przepisy. Projekt ustawy już jest w Sejmie.

Fot. Shutterstock

Autorem projektu jest Janusz Śniadek z Prawa i Sprawiedliwości. Komunikat na Stronie Sejmu wyjaśnia, jakie zmiany niesie ze sobą projekt.

Założeniem projektu jest wyeliminowanie możliwości handlu w niedzielę innym podmiotom niż faktyczne placówki pocztowe. Jak to zrobiono? Istotna będzie „przeważająca działalność wskazana we wniosku o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, która stanowi co najmniej 50 proc. miesięcznego przychodu ze sprzedaży, uzyskanego w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym jest prowadzony handel lub są wykonywane czynności związane z handlem.” Innymi słowy, jeżeli przeważającą działalnością jest placówka pocztowa to taka placówka może dalej w niedzielę handlować. Natomiast jeżeli dominujące dochody będą pochodzić z innego rodzaju handlu wtedy placówka będzie musiała pozostać zamknięta.

Nadal będą istniały wyłączenia takie, jak cukiernia, kawiarnia, kino, teatr czy apteka, które będą mogły być otwarte w niedzielę. Otwarte będą też sklepy za których ladą stanie sam właściciel lub członkowie jego najbliższej rodziny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c