Zakaz handlu w niedzielę jeszcze bardziej zaostrzony? Jest projekt

NZSS „Solidarność” nie zgadza się na obchodzenie zakazu handlu w niedziele. Przygotowało specjalny projekt nowelizacji ustawy, które dałoby wybór firmom:  albo otwarte sklepy w niedziele albo sprzedaż alkoholu. 

Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay

Od 2018 roku w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Jednak w ostatnim czasie, coraz więcej sklepów obchodzi obowiązujące przepisy. Wiele z nich uzyskuje status placówki pocztowej, dzięki czemu mogą być czynne również tego dnia. Na taki krok zdecydowała się między innymi sieć Żabka.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, zapobiec temu chce NZSS „Solidarność”, które przygotowało specjalny projekt. Sklepy miałyby stanąć przed bardzo trudnym wyborem: albo handel w niedziele, albo sprzedaż alkoholu. Związkowcy chcą wprowadzić zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, które zakazałoby sprzedaży napojów alkoholowych przez placówki pocztowe.

NZSS „Solidarność” obecnie próbuje znowelizować ustawę poprzez inicjatywę poselską i rządową, ale jeśli to się nie uda, będą podejmować kolejne kroki w tej sprawie.

„Będziemy zmuszeni powołać kolejny komitet inicjatywy ustawodawczej i przedstawimy projekt uszczelniający obecne przepisy. Ten projekt jest już gotowy. Wspierają go polscy pracodawcy.”

-tłumaczy w rozmowie z portalem przewodniczący sekcji handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c