Zakleszczony mężczyzna i uszkodzenia ciała zagrażające życiu. Straż publikuje zdjęcia

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu na zachodniej stronie ul. Patriotów.

W zgłoszeniu była zawarta informacja o osobie uwięzionej w jednym z rozbitych samochodów. Do akcji dysponowano GCBA 5/32/2,5, GBA-Rt 2,1/16 oraz SLRR z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 12.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy uszkodzone pojazdy blokujące jezdnię w obu kierunkach. W jednym z rozbitych aut znajdował się przytomny i uwięziony kierowca. Mężczyzna miał widoczne, poważne obrażenia ciała zagrażające jego życiu. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca działań, udzieleniu poszkodowanemu (uwięzionemu) niezbędnej pomocy przedmedycznej przystąpili do ewakuacji go z wraku samochodu.

Dostęp został wykonany przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Kierowca szybko i sprawnie został przekazany Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Kierująca drugim autem kobieta nie odniosła obrażeń. Kierowca i pasażer trzeciego pojazdu uskarżali się na bóle rąk i nóg, zostali zabrani przez kolejny Zespół Pogotowia Ratunkowego na badania kontrolne do szpitala.

Droga została zamknięta przez Policję, która zorganizowała objazd przez ul. Mrówczą. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Wydział Ruchu Drogowego uszkodzony pojazd został usunięty na pobocze drogi.

Powrót do koszar ostatniego zastępu zanotowano o godzinie 17:41.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c