Zakończono śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Są ustalenia śledczych

Prokuratura w Olsztynie umorzyła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Ustalono przyczyny tragedii.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

„Jak wynika z ustaleń śledztwa znajdujący się w stanie nietrzeźwości Piotr W.-S. prowadził na jeziorach Kisajno, Niegocin i Boczne łódź motorową, a następnie około godziny trzeciej nad ranem, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, wykonując manewr gwałtownego skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku czego pasażerka łodzi wypadła za burtę, doznając szeregu potłuczeń kończyn z ograniczeniami ruchomości jednego ze stawów, co naruszyło funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Jednocześnie kierujący sam również wypadł do jeziora, gdzie został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co spowodowało szereg obrażeń skutkujących śmiercią wymienionego” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Krzysztof Stodolny.

Jak dodał prokurator postępowanie zostało umorzone. Piotr Woźniak-Starak został pochowany w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.