Zamach na premiera Słowacji. Stan bardzo poważny, będzie operowany

Słowacja jest w szoku po zamachu na premiera Roberta Fico. Do zdarzenia doszło po wyjazdowym posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova. Według słowackich mediów, stan szefa rządu jest bardzo poważny. Premier został trafiony aż trzy razy – w brzuch i klatkę piersiową.

Fot. Obraz zaprojektowany przez Warszawa w Pigułce wygenerowany w DALL·E 3.

Tragedia rozegrała się przed miejscowym Domem Kultury, gdzie wcześniej obradował rząd. Portal Pravda podaje, że napastnik miał krzyknąć do premiera „Robo, chodź tu!”, a następnie oddać strzały. Świadkowie mówią o pięciu wystrzałach, po których Fico upadł na ziemię. Na szczęście sprawca został natychmiast zatrzymany przez policję. Rannego premiera przetransportowano helikopterem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Jego stan jest określany jako bardzo poważny. Portal Pluska poinformował, że około 15:30 Robert Fico ma przejść operację.

W momencie zamachu w parlamencie trwały obrady. Gdy przewodniczący Ľuboš Blaha usłyszał o strzelaninie, natychmiast przerwał debatę, co spotkało się z ostrym sprzeciwem posłów opozycji. Blaha jednak nie ustąpił, oskarżając przeciwników politycznych premiera: „To jest wasza robota”. Politycy różnych opcji wyrażają swoje wsparcie i potępienie dla tego haniebnego czynu.

Wciąż nie są znane motywy napastnika. Śledztwo w tej sprawie trwa, okolica jest zabezpieczona przez policję, a służby pracują na najwyższych obrotach, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tego dramatycznego wydarzenia.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]