Zamach terrorystyczny w Tunezji. Sikorski: (nieoficjalnie) 7 Polaków nie żyje [AKTUALIZACJA]

Fot. Reuters

Fot. Reuters

W Tunezji przeprowadzono zamach terrorystyczny. Oficjalne i potwierdzone dane mówią o 11 rannych Polakach. Nieoficjalne o 7 zabitych. Nie wiadomo tez czy wśród ofiar są mieszkańcy Warszawy.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, wydając komunikat: „niedługo przyjdziemy po was”. Zamachowcy strzelali do autokarów i w muzeum. Radosław Sikorski, Marszałek Sejmu, podjął decyzję o opuszczeniu flag. Bronisław Komorowski jeszcze nie podjął decyzji w sprawie żałoby, ale jest to pewne, że ją wprowadzi. Podjęto także decyzje o wysłanie ekipy lekarzy i specjalistów, którzy mogą pomóc rannym rodakom. Jest też reakcje innych krajów, które stanowczo potępiają atak.

 [AKTUALIZACJA 21:00]

Flaga przy Pałacu Prezydenckim została opuszczona do połowy masztu. Samolot z psychologami będzie na miejscu o 5:00 czasu polskiego. Z oficjalnych danych wynika, ze w szpitalach przebywa 11 Polaków. Trzech z nich przeszło operacje. Obecnie na terenie Tunezji przebywa jeszcze ponad 240 turystów z Polski. Wrócą do kraju jutro.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.