Zamalują graffiti reklamujące sklep. "Bazgroły nadal straszą"

Pod koniec kwietnia opublikowaliśmy informację na temat reklamy jednego ze sklepów na murach bloków na Muranowie. Czyn ten oburzył nie tylko mieszkańców, ale także i internautów. Sklep twierdził jednak, że nie ma z tym nic wspólnego, a reklamę namalowali ich fani. Teraz mieszkańcy i społecznicy zamalują bazgroły, które szpecą ich mieszkania.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„W sobotę o godz. 12.00 na rogu ul. Nowolipie i Smoczej zacznie się akcja stowarzyszenia Wola Zmian i fundacji Jeden Muranów polegająca na zamalowywaniu bazgrołów AK47 (akcja „Muranów leży nam na sercu”).  Reklamy jednego ze skateshopów namalowano sprayem na muranowskich budynkach kilka miesięcy temu. Sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności, bazgroły nadal straszą, a policji nie udało się schwytać sprawcy.” – informują nas przedstawiciele stowarzyszenia.

„Nie możemy tolerować takiej formy wandalizmu. Nie chcemy, by nielegalne reklamy udające graffiti szpeciły naszą dzielnicę” – mówi Aneta Skubida, prezes stowarzyszenia Wola Zmian.
Akcja będzie cykliczna. Jak mówią organizatorzy, przydadzą się ręce do malowania, a jeśli ktoś woli wesprzeć akcję finansowo, to wkrótce będzie mógł zrzucić się na farby poprzez portal Polakpotrafi.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.