Zamek Królewski wydaje oświadczenie w sprawie wynajmu pomieszczeń Fundacji Bronisława Komorowskiego

Sprawa wynajmu pomieszczeń Pałacu Pod Blachą krążyła w internecie już jakiś czas. Można tam znaleźć m.im skan umowy, który opiewa na niecałe 2000 tyś zł. Na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie ukazał się komunikat prasowy dotyczący wynajęcia pomieszczeń Pałacu Pod Blachą na biuro byłego Prezydenta RP:

„PalacPodBlacha” autorstwa Cookofski - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PalacPodBlacha.jpg#/media/File:PalacPodBlacha.jpg

„PalacPodBlacha” autorstwa Cookofski – Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PalacPodBlacha.jpg#/media/File:PalacPodBlacha.jpg

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi pytaniami przedstawicieli mediów, dotyczącymi zasad wynajęcia pomieszczeń pałacu Pod Blachą na biuro byłego prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, uprzejmie informujemy, że przedmiotem najmu jest dwupokojowy lokal o powierzchni 72,1 m2, należący do zespołu pomieszczeń tzw. Apartamentu Jacka Ogrodzkiego (sekretarza wielkiego koronnego i szefa kancelarii królewskiej Stanisława Augusta) w północnym skrzydle pałacu Pod Blachą, oddalonego od jego głównego korpusu. Wnętrza, w których nie zachowały się żadne elementy ich pierwotnego wyposażenia i które nie służą celom ekspozycyjnym, w przeszłości były również udostępniane komercyjnie. W ramach najmu większej niż wyżej wspomniana, powierzchni – m.in. na rzecz spółki „Projekt GDDM Sp. z o.o.”, prowadzącej od 1 czerwca 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. działalność gastronomiczną. Obecna umowa najmu, podpisana 5 sierpnia 2015 r. i obowiązująca do 31 grudnia 2016 r., określa wysokość miesięcznego czynszu na kwotę 1 968 zł brutto (22,2 zł netto za 1 m2) i nie obejmuje opłat za media. Najemca ponosi zatem dodatkowe koszty, związane z dostawą energii elektrycznej, zimnej i ciepłej wody, odprowadzania ścieków oraz z tytułu usług telekomunikacyjnych. Wysokość świadczeń ustalana jest na podstawie wskazań podliczników zainstalowanych w wynajmowanym lokalu oraz w oparciu o billing dostarczany przez operatora telekomunikacyjnego. Wysokość czynszu w przypadku wspomnianej wyżej spółki „Projekt GDDM Sp. z o.o.” wynosiła 25 zł netto za 1 m2; należy jednak pamiętać, że prowadziła ona działalność handlową i zajmowała znacznie większą powierzchnię użytkową.

Lokal, wynajęty z przeznaczeniem na biuro byłego prezydenta RP, pozbawiony oryginalnego wystroju wnętrza, do obecnej funkcji nie został dostosowany przez Zamek (jedyny element zamkowego wyposażenia – to tzw. firanki konserwatorskie), co oznacza, że remont, montaż elementów aranżacji pomieszczeń oraz sprzątanie pozostało wyłącznie w gestii biura b. prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.