Zamieszki w Legionowie

Zamieszki w Legionowie. Fot. YouTube

Zamieszki w Legionowie. Fot. YouTube

Wczoraj wieczorem w Legionowie odbył się protest przeciwko działaniom policjantów. Podczas niedawnej interwencji zmarł 19-latek. Mężczyzna obawiając się przeszukania, połknął torebkę z narkotykami. Zmarł w drodze do szpitala prawdopodobnie z powodu zadławienia się. Prokuratura Rejonowa w Legionowie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Bada się czy funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień lub czy nieumyślnie nie spowodowali śmierci mężczyzny.

Pod komendę przyszedł ojciec zmarłego oraz kilkaset innych osób. Wszyscy uczcili pamięć minutą ciszy. Wśród zgromadzonych były też osoby agresywne, doszło więc do zamieszek. Najpierw skandowano obraźliwe hasła, następnie rzucano kamieniami. Policja wyszła w kaskach co tylko jeszcze bardziej rozsierdziło tłum.
Z Warszawy ściągnięto w końcu wsparcie i armatkę wodną. Funkcjonariusze użyli gazu i pałek. Zatrzymano 8 osób, a rannych jest 6 policjantów.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]