Zapłacą kilaset złotych za… chodzenie po chodniku?

Mieszkańcy dwóch bloków przy ul. Magiera mają płacić kilkaset złotych za… chodzenie po chodniku. To jedyna droga prowadząca do osiedla – pisze Fakt24.pl

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

W 2007 roku firma Pinar chciała postawić 10-piętrowy blok pomiędzy dwoma, już istniejącymi. Mieszkańcy protestowali, by nie mieć mieszkań i balkonów „okno w okno”. Okazało się jednak, że działka, którą sprzedano deweloperowi otacza pozostałe dwa bloki.

Mieszkańcy skarżą się teraz, że deweloper postawił im ultimatum: albo zgodzą się na powstanie nowego obiektu albo będą płacić za używanie chodnika. Sprawa jest już w sądzie, który musi zdecydować czy właściciele mieszkania będą musieli płacić nawet po kilkaset złotych rocznie.

W sprawę chce właczyć się urząd dzielnicy, tu jednak powstaje problem. Jeżeli umowa dzierżawy zostanie zerwana, ratusz musiałby wypłacić odszkodowanie za pozostały czas, a więc za okres 73 lat – relacjonuje Faktowi Włodzimierz Piątkowski, wiceburmistrz Bielan.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c