Zarabiasz tyle? Zobacz ile stracisz na Polskim Ładzie

Wszystkie zmiany w Polskim Ładzie mamy poznać w środę. Już teraz jednak wiadomo, że lepiej zarabiający stracą. Nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby pracujące na etacie.

Fot. Shutterstock

Jak dowiedział się nieoficjalnie RMF FM, już jutro zostaną zaprezentowane zmiany w Polskim Ładzie. Są jednak pierwsze informacje.

Przedsiębiorcy zamiast zapowiadanej 9 proc. i składki, zapłacą 4,9 proc. To jednak nie wszystko, bo zapłacą również lepiej zarabiający na etacie.

Dobra informacja jest taka, że ci którzy zarabiają nieduże pieniądze, zyskają. Nawet dla tych, których zarobki sięgają do 7-8 tys. zł zmiany będą praktycznie nieodczuwalne. Zła informacja jest taka, że jeżeli zarabiasz więcej, musisz przygotować swój portfel, bo zmiany mogą kosztować Cię nawet kilkaset złotych. Dokładne informacje na temat stawek i tego kto zyska, a kto straci będziemy znać już wkrótce. Najprawdopodobniej konferencja odbędzie się jutro.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c