Zarząd Dróg Miejskich usuwa nielegalne parkingi wzdłuż Rosoła

Rano zaczęliśmy likwidować parkingi, bezprawnie funkcjonujące wzdłuż ul. Rosoła. Będzie można parkować legalnie.

fot.:ZDM

fot.:ZDM

fot.:ZDM

fot.:ZDM

fot.:ZDM

fot.:ZDM

Od dziś na Ursynowie, wzdłuż ulicy Rosoła na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej  razem z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg rozpoczynamy usuwanie  12 nielegalnych ogrodzeń parkingów. Zakończyliśmy postępowanie administracyjne, co pozwala nam w sposób zdecydowany przejść do działania i podjąć odpowiednie kroki w celu likwidacji parkingów, które od lat funkcjonowały bezprawnie. Nielegalne ogrodzenia zabierają mnóstwo miejsca, przez co mieszkańcy dzielnicy nie mogli parkować w miejscach do tego przeznaczonych. Od dzisiaj to się zmieni. Po likwidacji płotu,  kierowcy będą mieli do dyspozycji legalne miejsca postojowe.

Działania w zakresie likwidacji nielegalnych parkingów ZDM prowadził już w zeszłym roku, kiedy to  zdemontowaliśmy 2 ogrodzenia na terenie dzielnicy.

Użytkownicy, korzystający z nielegalnych parkingów, zostali poinformowani o konieczności usunięcia bądź zabezpieczenia pojazdów. Rozwiesiliśmy stosowne ogłoszenia. Niestety, nie wszyscy kierowcy zastosowali się do naszej prośby.

Dążymy do tego, by wszystkie obiekty  znajdujące się w pasie drogi były legalne i wnosiły stosowną opłatę do budżetu miasta. Sprzeciwiamy się  wygrodzeniom, płotom, które są montowane bez naszej wiedzy i zgody. Nie tylko szpecą miasto, ale zabierają przestrzeń publiczną, która należy do wszystkich mieszkańców. Kolejnym aspektem  jest także walor związany z estetyką  przestrzeni publicznej. Ogrodzenia nielegalnych płotów takiego waloru niewątpliwie nie posiadają.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.