Zaskakująca deklaracja Jakiego! Docenią to nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy?

Niezależnie od sympatii (lub antypatii) politycznych, niemal każdy warszawiak kocha Stare Miasto i Trakt Królewski. Są to nie tylko turystyczne wizytówki Warszawy, ale także świadectwo historyczne i kulturowe miasta. Jest tylko jeden problem, który Patryk Jaki postanowił poruszyć.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kilka lat temu w badaniach tego czy na Trakcie Królewskim powinien powrócić tramwaj (był tam już przed wojną), znakomita większość mieszkańców była „za”.

Teraz pomysł ten pochwycił Patryk Jaki i na swojej konferencji prasowej zapowiedział, że jeżeli zostanie on wybrany na ten urząd, tramwaje wrócą na Trakt Królewski.

Temat tramwajów na Trakcie Królewskim powrócił jeszcze w 2014 roku za sprawą rankingu, który na zamówienie ratusza przygotowała międzynarodowa firma analityczna CH2M HILL. Ranking ten miał pokazać kolejność i niezbędność inwestycji tramwajowych w stolicy. W pierwszej trójce znalazła się m.in. droga do Wilanowa i tramwaj na Gocław. Na piątym miejscu znalazł się też jednak tramwaj m.in. na Trakcie Królewskim. Między innymi, bo planowana trasa miała być dłuższa i wieść od pl. Unii Lubelskiej aż do Andersa. Szacowny koszt był wtedy oceniany na 63,5 mln zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.