Zaskakujące wyznanie Jarosław Kaczyńskiego. Śpiewał z Kukizem w „pewnym stanie”

Jarosław Kaczyński opowiedział w „Sieci” na temat znajomości z Pawłem Kukizem. Wydaje się, że Panowie się polubili.

Fot. Shutterstock

Jarosław Kaczyńskich dość ciepło wypowiada się na temat znajomości z Pawłem Kukizem. Dziennikarze magazynu „Sieci” dociekali czy Jarosław Kaczyński śpiewał razem z nim. Wicepremier i Prezes największej partii w Sejmie odpowiedział, że „zdarzyło się w pewnym stanie, lepiej tu postawić kropkę”.

Zaraz jednak dodał, że „istotą tej współpracy jest jednak realizacja dużej części programu tego środowiska. Umówiliśmy się w kilku sprawach i dotrzymujemy słowa”.

Zdanie to potwierdza również sam Paweł Kukiz. Po zakończeniu prac w parlamencie nad ustawą antykorupcyjną polityk mówił, że wszystko idzie tak, jak było umówione i Zjednoczona Prawica nie robi jego ugrupowaniu żadnych problemów. Ustawa antykorupcyjna jest jednym ze sztandarowych inicjatyw Pawła Kukiza. Dzięki poparciu Prawa i Sprawiedliwości udało się ją przegłosować i teraz trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy.

Jeszcze w październiku do Sejmu ma trafić inny projekt z inicjatywy Pawła Kukiza, a więc ten związany z sędziami pokoju. Wniosek ma wyjść od Prezydenta. Zgodnie z nim, sędziowie mieliby orzekać w drobnych sprawach karnych i sprawach o wykroczenia do 10 tys. zł pod warunkiem, że sprawa jest prosta i nie ma potrzeby powoływania biegłych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c