Zaskakujący wpis Pawła Kukiza! Wiemy jak będzie głosował w sprawie „lex TVN”

Zaskakujący wpis Pawła Kukiza. Wygląda na to, że jego ugrupowanie poprze ustawę „Lex TVN”.

Fot. Shutterstock

Tak gwoli przypomnienia – filmik z 2015 roku. Od tamtej pory nie zmieniłem zdania tak o tych „wolnych” jak i „reżimowych” mediach. Jedne warte drugich a różnice co do skali manipulacji- w TVP czy w TVN24 – niewielkie.

Od 2015 w programie K’15 był i jest plan repolonizacji mediów. Niedopuszczalną dla nas jest sytuacja, gdy jakiś kraj spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może posiadać pakiet większościowy w mediach państwa UE.

We Francji maksymalny udział kapitału „niefrancuskiego” to 20% (!) i nikt się tam nie burzy, że „demokracja umiera” 🙂 U nas Amerykanie mogą posiadać 100% i w każdej chwili (jak tylko uznają to za stosowne) odsprzedać je komukolwiek – Czechom, Kolumbijczykom, Rosji, Kanadzie , itd. …

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na ręke PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji ale wiem też, że druga taka okazja (na repolonizację czyli uniemozliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K’15.

Powiecie, że po tej ustawie TVPiS bedzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości by kontynuować działalność, po drugie – poza TVN jest jeszcze POLSAT i parę innych telewizji a po trzecie – możecie tak jak ja – po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego.
I to by było na tyle 🙂


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c